Przed Wami karta cocktaili inspirowana
słynnymi malarzami i ich obrazami
Dwie pierwsze pozycje to drinki z kategorii tiki nawiązujące do obrazów Beksińskiego. Towarzyszą im mocne aromaty karaibskich rumów, a w smaku czuć prawdziwą jesień: cynamon, delikatną pikantność imbiru i owoce leśne.
Ostatni, nieskończony obraz Beksińskiego.
Tajemniczy przedmiot widoczny na obrazie zdaje się zanikać; stapiać z tłem w jedno. Podobnie jak ludzkie życie – delikatna, krucha tkanka poddająca się upływowi czasu.
Każda – bez wyjątku – rozpada się i nikt (póki co) nie jest w stanie zatrzymać tego smutnego procesu.
Muse Pablo Picasso
Twórczość tego słynnego artysty jest zwykle podzielona na kilka określonych etapów. Obraz ten należy do okresu surrealizmu 1927-1936, który zawiera w sobie rzeczywistość, paradoksy i fikcję. Następnie artystę porwała młoda Marie-Therese Walter, którą poznał na paryskiej ulicy i namawiała do pozowania dopiero wtedy, gdy pokazywał książkę o swojej sztuce. Następnie da mu córkę.
Twarz Mae West Salvador Dali
Mae West, która zainspirowała mistrza, stała się pierwszym symbolem seksu w Ameryce. Charakter tej kobiety miał pasować do samego artysty. Pełna charyzmy, zmysłowości i uroku utalentowana i zdeterminowana Mae West była muzą i inspiracją dla ludzi sztuki. Dali podziwiał tę kobietę, a nawet nazwał ją erotycznym pomnikiem swojej epoki.
Dama w ogrodzie Saint-Adresse Claude Monet
Pełny tytuł obrazu to „Dama w ogrodzie Saint-Adresse”, namalowany przez słynnego francuskiego artystę Claude’a Moneta w 1867 roku. Ulubionym tematem twórczości artysty jest tematyka natury, jego pejzaże są niepowtarzalne i zawsze tak jasne, że ludzie na nich przedstawieni zdają się chcieć wtopić się w tę naturę, pochłonąć jej cudowną kolorystyką.
The Big Wave in Kanagawa Katsushiki Hokusai
Słynny na całym świecie obraz „The Big Wave in Kanagawa” autorstwa japońskiego mistrza Katsushiki Hokusai i jego uczniów. Popularny drzeworyt „Wielka fala w Kanagawie”, zwany także po prostu „Wielka fala”, wpisał się na stałe w kulturę masową końca XX i XXI wieku. Jest on częścią zbioru prac „36 widoków na górę Fudżi”. Powstał około roku 1831. Obraz ukazuje ogromną falę, która targa trzema łódkami u wybrzeża japońskiej prefektury Kanagawa.